Phoenix nastavio s porazima, 11 poena Teletovića protiv Miamia

Košarkaši Phoenix Sunsa poraženi su u posljednjem kolu od ekipe Miami Heata rezultatom 108:92. Bio je to 15 poraz Sunsa u posljednjih 16 utakmica. Solidnu partiju u poraženom timu odigrao je kapiten košarkaške reprezentacije BiH Mirza Teletović ubacivši 11 poena uz pet skokova.

Nakon što su nedavno ostvarili dugo očekivanu pobjedu, poslije 13 uzastopnih poraza, košarkaši Phoenix Sunsa nastavili su po starom. U sezoni za zaborav u posljednjem kolu nadigrali su ih košarkaši Miamia.

Tokom cijelog meča Miami je kontrolisao utakmicu, održavajući prednost. Prve tri četvrtine košarkaši Miamia riješili su 29:21, 28:22, 27:25, dok je posljednji period igre završio neriješeno 24:24.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Dwyane Wade sa 27 i Slovenac Goran Dragić sa 25 poena.

U ekipi Phoenixa najefikasniji je bio rookie Devin Booker koji je imao rekord karijere ubacivši 34 poena za 39 minuta, koliko je igrao. Pored njega treba istaći Alexa Lena sa 12 i Mirzu Teletovića sa 11 poena i pet skokova za nešto više od 28 minuta igre.

U narednom kolu Sunsi gostuju u petak ekipi Orlanda, dok Miami također kao gost igra protiv ekipe Philadelphie.