Sjajan gol

Pogledajte makazice Cristiana Ronalda protiv Juventusa za pamćenje

Nogometaš Real Madrida Cristiano Ronaldo postigao je fantastičan pogodak makazicama za vodstvo svoje ekipe na Allianz Stadionu protiv Juventusa od 2:0.

Ronaldo je u trećoj minuti doveo svoju ekipu u vodstvo, a u drugom poluvremenu postigao je fantastičan gol kojim je faktički odlučio pitanje prolaznika u polufinale Lige prvaka.

On je dočekao centaršut Carajala s desne strane, a onda sjajnim akrobatskim udarcem makazicama matira nemoćnog Buffona za 2:0.

Ronaldo je postao prvi igrač u historiji koji je postigao gol na deset uzastopnih utakmica u Ligi prvaka.

Nakon dva gola gola protiv Juventusa u finalu prošlogodišnjeg izdanja Lige prvaka, Ronaldo je redom postigao dva pogotka protiv APOEL-a, dva protiv Dortmunda, jedan protiv Tottenhama, opet jedan na Wembleyju, dva protiv APOEL-a, jedan protiv Borussije i dva u prvom i jedan u drugom susretu protiv PSG-a.