Ludnica u finišu velikog engleskog derbija, Casemiro prvijencem spasio Manchester United

U derbi susretu 13. kola engleskog Premiershipa nogometaši Chelseaja i Manchester United remizirali su 1:1.

Bila je to utakmica koja sve do samog finiša nije opravdala epitet derbija, a na kraju smo vidjeli pravu dramu.

United je bio dosta bolji u prvom poluvremenu, ali Plavci su u nastavku došli do daha, te su iskoristili penal koji je dosuđen u samom finišu.

Igrala se 87. minuta kada je Scott McTominay povukao rezervistu Armanda Broju u kaznenom prostoru, a sudija Attwell je pokazao na bijelu tačku. Albanski napadač je prethodno izborio korner koji je svemu prethodio, te se njegov ulazak pokazao kao pun pogodak.

Siguran realizator penala bio je Jorginho za 1:0, ali u duboko u sudijskoj nadoknadi, u 93. minuti Casemiro je glavom matirao Kepu i donio vrijedan bod Crvenim đavolima.

Chelsea će u narednom kolu igrati protiv Brightona, a Manchester United će dočekati West Ham.