Najveća pobjeda na ovom Euru: Španija pregazila Tursku s 3:0

Španija je u okviru drugog kola grupe D ostvarila najveću pobjedu u dosadašnjem dijelu Eura. Sa 3:0 "stradali" su Česi.

Španci su od početka susreta stvorili veliki pritisak na tursku odbranu, a nakon promašaja Morate iz 11. i Nolita iz 29. minute Turci su kapitulirali u 34. minuti susreta.

Prvi gol je bio veoma sličan onom iz susreta protiv Češke, samo je sada Nolito centrirao, a Morata je bio egzekutor za vodstvo Španije.

Samo tri minute kasnije i Nolito je pogodio. Fabregas je ubacio loptu, turska odbrana je loše reagovala, a napadač Celte je u padu iz poluvoleja matirao nemoćnog Volkana, te se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu Španije 2:0.

Tri minute u drugom poluvremen bile su dovoljne Morati da postigne svoj drugi gol. Nakon lijepo odigrane akcije Alba je iz više nego očite ofsajd pozicije asistirao Morati koji pogađa za 3:0.

Uzalud su se turski igrači bunili, no zastavica Nenada Đokića je ostala spuštena i Milorad Mažić je pokazao na centar.

Nakon gola Iniesta je centrirao u 50. minuti, Morata ponovo glavom šutira ali lopta odlazi pored gola.

Prvu priliku za Tursku imao je Yilmaz, koji u 52. minuti šutira tik pored lijeve stative.

Silva je oprobao šut s vrha kaznenog prostora u 61. minuti, no nije bio precizan.

Posljednju priliku na meču imao je Sahan u 88. minuti, no njegov šut je izblokirala španska odbrana.

Španija: David de Gea, Juanfran, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba (Cesar Azpilicueta 81'), Cesc Fabregas (Koke 71'), Sergio Busquets, Andres Iniesta, David Silva (Bruno 64'), Alvaro Morata, Nolito.

Turska: Volkan babacan, Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin, Ozan Tufan, Selcuk Inan (Yunus Malli 70'), Oguzhan Ozyakup (Olcay Sahan 62'), Hakan Cahlanoglu, Burak Yilmaz, Arda Turan.

Tagovi:EP 2016