Mario Gomez pogodio za minimalnu pobjedu Njemačke nad Sjevernom Irskom

Njemačka je savladala Sjevernu Irsku s minimalnih 1:0 u okviru trećeg kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Gol odluke postigao je Mario Gomez u 30. minuti na asistenciju Thomasa Müllera.

Nijemci su dominirali od početka do kraja meča, no sjajni McGovern je bio nesavladiv.

Müller je u prvom poluvremenu u dva navrata pogodio okvir gola, stativu u 27. i prečku u 35. minuti. Napadač Bayerna je imao i prvu priliku na meču, no njegov šut iz osme minute je odbranio golman Sjeverne Irske.

Sjajne prilike imali su i Götze, koji nije savladao McGoverna u 12., 52. i 53. minuti susreta, te Khedira i Gomez u 59. minuti.

Posljednju priliku na meču imali su Gomez, čiji šut glavom McGovern odbija u korner, te Özil, koji je šutirao pored gola.

Njemačka: Neuer, Hector, Hummels, Boateng (Höwedes 76'), Kimmich, Khedira (Schweinsteiger 69'), Özil, Müller, Kroos, Götze (Schürrle 55'), Gomez.

Sjeverna Irska: McGovern; Hughes, Cathcart, McAuley, J.Evans; C. Evans (McGinn 84'), Davis, Norwood; Ward (Magennis 70'), Dallas, Washington (Lafferty 59').

Tagovi:EP 2016