Kvalifikacije za OI: Slovenija fenomenalnom igrom u drugom dijelu iznenadila Španiju

U 1. kolu grupe 2 kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, koje će se narednog ljeta igrati u Brazilu, Slovenija je rezultatom 24:21 slavila protiv aktuelnog viceprvaka Evrope Španije.

Španija je bila favorit prije ovog meča i to je pokazala igrom u prvom poluvremenu koje je završeno njenim vodstvom 16:12. Izgledalo je da će Slovenija upisati poraz, ali je uslijedilo sjajno poluvrijeme tima koji s klupe predvodi trener PPD Zagreb Veselin Vujović.

Slovenci su deset minuta prije kraja uspjeli izjednačiti na 20:20, a onda serijom 4:1 do kraja meča, slavili sa 24:21 što znači da su Špancima dozvolili samo pet golova u drugom dijelu.

Jure Dolonec sa pet golova predvodio je Sloveniju, dok je na drugoj strani najbolji bio Valero Rivera također sa pet pogodaka.