Prva ligaška pobjeda Nevillea na klupi Valencije, remi Deportiva i Betisa

Gary Neville je upisao prvu pobjedu u Primeri od dolaska na klupu Valencije. Šišmiši su u 24. kolu porazili Espanyol na Mestalli (2:1) i prekinuli niz od 12 utakmica bez pobjede.

Neville je tako upisao prvu pobjedu u Primeri nakon što je deset mečeva bio bez trijumfa. Ni ovog puta nije bilo lako pošto su gosti iz Barcelone poveli u 52. minuti preko Duaetea. Preokret Valenciji donijeli su Negredo u 71. minuti i Cheryshev pet minuta kasnije.

Za razliku od Valencije koja je prekinula niz bez pobjede, Villareal je nastavio niz bez poraza. Žuta podmornica je golom Soldada u 18. minuti savladala Malagu i upisala svoju 11. utakmicu bez poraza u ligi, a u tom nizu skupila je čak osam pobjeda.

Bodove su podijelili Deportivo i Betis u La Coruni. Za domaće su pogađali Bergantinos (15') i Fajr (51'), dok su za goste strijelci bili Musonda (20') i Vargas (37').