Portugal pregazio Estoniju sa 7:0, Ronaldo i Quaresma postigli po dva gola

Utakmicom Portugal - Estonija završene su pripremne utakmice selekcija koje će učestvovati na Evropskom prvenstvu.

Portugal je večeras pregazio Estoniju rezultatom 7:0, a dvostruki strijelci su bili kapiten Cristiano Ronaldo i iskusni Ricardo Quaresma.

Napadač Reala je pogodio u 36. i 45. minuti susreta, a Quaresma je pogađao u 39. i 77. minuti. Na poluvremenu Ronaldo je zamijenjen, a umjesto njega u igru je ušao Nani.

Danilo Pereira je pogodio u 55. minuti, a Karol Mets je pogodio sopstvenu mrežu u 61. minuti za 5:0.

Nakon Quaresminog drugog gola tačku na "i" je stavio Eder golom u 80. minuti susreta.

Portugal je u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo upisao još pobjedu nad Norveškom 3:0 (Quaresma 12., Guerreiro 65., Eder 70.) i poraz od Engleske 0:1 (Smalling 86.), a oba meča je propustio Ronaldo.

Portugal će na Euru igrati u grupi F protiv Austrije, Islanda i Mađarske.

Tagovi:EP 2016