Portugal nije opravdao ulogu favorita, hrabri Island uzeo bod

Portugal nije opravdao ulogu favorita i u posljednjem meču prvog kola na Euru remizirao je sa Islandom odigravši 1:1.

Ipak, deset minuta poslije golman Islanda je kapitulirao. Nakon brze akcije po desnoj strani Andre Gomes je ubacio loptu po zemlji, a Nani je posprema u mrežu za konačan rezultat prvog poluvremena - 1:0.

Odmah na otvaranju drugog dijela susreta Islanđani su izjednačili.

Gudmundsson je centrirao sa desne strane. lopta prelijeće sve igrače Portugala i pada na volej Bjarnasonu koji pogađa za izjednačenje.

Nani je pokušao ponovo stići do pogotka u 71. minuti. Iz slobodnog udarca Guerreiro je ubacio, Nani je bio najviši u skoku, no lopta je otišla pored stative.

U 78. minuti rezervista Quaresma je pokušao iznenaditi Halldorssona, no golman Islanđana je bio siguran.

Pepe je nakon kornera u 82. minuti pokušao glavom, no lopta je otišla preko gola.

Cristiano Ronaldo je mogao donijeti pobjedu svojoj ekipi u 85. minuti. Nani je prošao po desnoj strani, centrirao na peterac, Ronaldo je glavom šutirao, no Halldorsson je bio na pravom mjestu i uhvatio je loptu.

U narednom napadu Island je mogao doći do tri boda. Finnbogasson se sjajno oslobodio Pepea i šutirao, no Rui Patricio je bio siguran.

U posljednjim sekundama utakmice slobodan udarac sa 33 metara je izveo Ronaldo, a lopta je pogodila živi zid, no u njemu je Finnbogasson igrao rukom i Ronaldo je dobio novu priliku da sa 24 metra šutira, no ponovo je pogodio živi zid i sudija Cakir je svirao kraj utakmice.

Portugal: Rui Patricio, Vieirinha, Ricardo Carvalho, Pepe, Raphael Guerreiro, Joao Mario (Ricardo Quaresma 76'), Danilo, Andre Gomes (Eder 85'), Joao Moutinho (Renato Sanches 71'), Nani, Cristiano Ronaldo.

Island: Hannes Thor Halldorsson, Birkir Mar Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Kari Arnasson, Ari Freyr Skulason, Johann Berg Gudmundsson (Theodor Elmar Bjarnason 90'), Aron Gunnarsson, Gylfi Thor Sigurdsson, Birkir Bjarnason, Jon Dadi Bodvarsson, Kolbeinn Sigthorsson (Alfred Finnbogason 81').

Tagovi:EP 2016