Mađarska priredila veliko iznenađenje i savladala Austriju sa 2:0

Mađarska je u prvom kolu grupe F na Euru priredila veliko iznenađenje i savladala favorizovanu Austriju sa 2:0.

Susret je otvoren pogođenom stativom. Već u prvom napadu Austrijanaca Alaba je pogodio stativu iz daljine.

Potom sve do desetak minuta prije kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

U 35. minuti Janko je lijepo ostavio loptu Junuzoviću, koji iz voleja šutira, no Kiraly sjajno brani. Tri minute prije kraja poluvremena pokušao je i Harnik, no iz izgledne prilike nije pogodio gol.

Jedinu priliku za Mađare u prvom poluvremenu imao je Dzsudzsak u 43. minuti, no šutirao je pored gola.

U drugom poluvremenu prvu veliku priliku imali su Mađari. Dzsudzsak je sa dvadesetak metara silovito šutirao, no Almer je odbranio i lopta je završila u korneru.

U 62. minuti Mađari su poveli preko Szalaija, koji je bio brži od almera i pogodio za 1:0.

Austrijanci su samo četiri minute nakon primljenog gola ostali sa igračem manje, kada Dragović zbog drugog žutog kartona napušta teren.

Nakon što je Nemeth u 71. minuti propustio veliku šansu, Austrijanci su mogli do izjednačenja, no Sabitzer šutira preko gola.

Konačnih 2:0 postavio je rezervista Stieber u 87. minuti prelijepim lobom.

Austrija: Robert Almer, Florian Klein, Aleksandar Dragović, Martin Hinteregger, Christian Fuchs, David Alaba, Julian Baumgartlinger, Martin Harnik (Alessandro Schopf 77'), Zlatko Junuzović (Marcel Sabitzer 59'), Marko Arnautović, Marc Janko (Rubin Okotie 65').

Mađarska: Gabor Kiraly, Attila Fiola, Richard Guzmics, Adam Lang, Tamas Kadar, Zoltan Gera, Krisztian Nemeth (Adam Pinter 89'), Adam Nagy, Laszlo Kleinheisler (Zoltan Stieber 79'), Balazs Dzsudzsak, Adam Szalai (Tamas Priskin 69').

Tagovi:EP 2016