Čudo se desilo

Leicester je novi šampion Engleske nakon remija Chelseaja i Tottenhama

Leicester City je osvojio prvu titulu prvaka Engleske u svojoj historiji. Večeras su svi navijači Lisica navijali za Chelsea u meču protiv Tottenhama, a susret je završen rezultatom 2:2.

U prvom poluvremenu sve je mirisalo na produžavanje utrke između Leicestera i Tottenhama.

Harry Kane je u 35. minuti pogodio za vodstvo Soursa, a u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena Son Heung-Min je udvostručio prednost.

U drugom poluvremenu Chelsea je zaigrao mnogo bolje i golovima Garyja Cahilla iz 58. i Edena Hazarda iz 83. minute izjednačio na konačnih 2:2.

Zanimljivo, Belgijanac je prošle sezone svojim golom donio titulu Chelseaju, a ove je donio titulu Leicesteru.

U ovom susretu Asmir Begović je dobro branio u dresu Plavaca i na taj način pomogao Leicesteru da osvoji titulu.

Dva kola prije kraja Leicester ima sedam poena prednosti u odnosu na Tottenham i na taj način je osvojio prvu titulu u 132-godišnjoj historiji kluba.