U Prištini

Kvalifikacije za EURO 2020: Remi Kosova s Bugarskom

Fudbalska reprezentacija Kosova je večeras odigrala nerešeno 1:1 u prvom meču u kvalifikacijama za EURO 2020, javlja Anadolu Agency.

U meču odigranom pred punim stadionom “Fadil Vokrri” u Prištini, Bugarska je povela u 39. minutu igre golom Vasila Božikova i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu kosovska selekcija je zaigrala dinamičnije i pritisak pred golom Bugara je rezultirao postignutim golom Arbëra Zenelija u 61. minutu. Iako su kosovski igrači imali jako dobre šanse u drugom poluvremenu, rezultat je ostao nerešen do kraja meča.

Kosovo i Bugarska su tako podelili po jedan poen. U Grupi A sa Kosovom i Bugarskom su još i Engleska, Češka i Crna Gora.