Kup kralja: Barcelona pobjedila Athletic Bilbao, remi Celte i Atletico Madrida

Barcelona je u prvoj utakmici četvrtfinala španskog Kupa kralja u gostima na San Mamesu rezultatom 2:0 savladala Athletic Bilbao, dok je Atletico Madrid odigrao bez golova u gostima protiv Celte iz Viga.

Barcelona je olakšala posao u prvih 45 minuta i stigla do prednosti od 2:0. El Haddadi je na asistenciju Rakitića pogodio u 18. minuti, a šest minuta kasnije i Neymar se upisuje u strijelce. Ipak, gol za nadu Athleticu pred uzvrat na Nou Campu koji će se igrati za sedam dana, dao je Aduriz pogotkom u 89. minuti.

Ovo je bila i repriza prošlogodinšnjeg finala Kupa kralja u kojem je Barcelona slavila rezultatom 3:1, ali i šansa za osvetu Barcelone pošto je Athletic slavio u španskom Super kupu proteklog ljeta i tako spriječio Blaugranu da osvoji sve moguće trofeje u 2015. godini.

U drugom četvrtfinalnom meču ove večeri Atletico Madrid je u gostima remizirao sa Celtom iz Viga tako da bi sedam dana kasnije na Vicente Calderon stadionu moglo biti mnogo zanimljivije.