Italija savladala Švedsku: Nogometna uspavanka riješena Ederovom majstorijom

Italija je u drugom kolu grupe E savladala Švedsku sa 1:0 u poprilično nezanimljivom meču i plasirala se u osminu finala na Euru.

U vjerovatno najnezanimljivijem susretu u dosadašnjem dijelu Eura vidjeli smo pogodak na samom kraju meča.

U prvom poluvremenu se praktično ništa nije dešavalo. Švedska je imala veći posjed lopte, no Buffon je bio besposlen, te se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Zanimljivo, ovo je bio deseti put u 19 mečeva na Euru da se na poluvrijeme otišlo bez postignutih pogodaka.

U drugom poluvremenu Italijani su bolje zaigrali, no na prvu pravu priliku čekalo se do 82. minute susreta.

Giaccherini je ubacio sa lijeve strane, a Parolo glavom pogađa prečku Isakssonovog gola.

Susret je riješen u 88. minuti kada Eder u solo prodoru prolazi četiri igrača Švedske i pogađa Isakssonovu mrežu za veliko slavlje Italijana.

Italijani su dvije minute nakon gola mogli udvostručiti prednost, no Candrevin šut je odbranio Isaksson.

Šveđani su u posljednjem minutu od tri nadoknade tražili jedanaesterac, no sudija Kassai ga nije dosudio.

Zanimljivo, Švedska u dvije utakmice na Euru nije uputila nijedan šut u okvir protivničkog gola.

Italija: Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Antonio Candreva, Marco Parolo, Danielle De Rossi (Thiago Motta 74'), Emanuele Giaccherini, Alessandro Florenzi (Stefano Sturaro 85'), Graziano Pelle (Simone Zaza 60'), Eder.

Švedska: Andreas Isaksson, Erik Johansson, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Martin Olssson, Sebastian Larsson, Albin Ekdal (Oscar Lewicki 79'), Kim Kallstrom, Emil Forsberg (Jimmy Durmaz 79'), John Guidetti (Marcus Berg 85'), Zlatan Ibrahimović.

Tagovi:EP 2016