Fudbaleri Kosova savladali Češku

Fudbaska reprezentacija Kosova savladala je danas na svom terenu selekciju Češke sa 2:1 u utakmici 4. kola A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Fudbaleri Kosova nastavili su sa sjajnim partijama u ovogodišnjim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pošto su na stadionu Fadilj Vokri u Prištini pobedili selekciju Češke sa 2:1.

Kosovo je tako došlo do druge pobede u A grupi i uz dva nerešena rezultata ima 8 osvojenih bodova.

Nije sve dobro počelo po ekipu Bernarda Šalanda. Česi su prvi došli do prednosti, igrao se 16. minut kada se u šesnaestercu golmana Murića najbolje snašao napadač Šik. Međutim, nakon samo 4 minuta Kosovo dolazi do izjednačenja. Odličan centaršut Rašanija u gol je pretvorio, danas najbolji pojedninac utakmice Vedat Murići. U nastavku meča gledali smo izjednačenu igru, a ključni momenat se dogodio u 67. minutu kada je nakon kornera Valjona Beriše, odlično odreagovao Mergim Vojvoda i postavio konačnih 2:1.

Do kraja kvalifikacija ostalo je još četiri kola, a Kosovo svoj naredni duel igra u utorak na gostovanju protiv selekcije Engleske.