Francuska slomila albanski bunker na kraju meča

Francuska se 90 minuta mučila protiv Albanije, no slavila je sa 2:0 u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme susreta nam nije ponudio previše uzbuđenja, s obzirom da nije bilo apsolutno nijedne izgledne šanse za postizanje pogotka. Francuzi su dominirali terenom, no nisu uspijevali probiti albanski bunker.

Na poluvremenu je Deschamps pokušao izmjenom poboljšati igru svoje ekipe, te je neprimijetnog Martiala zamijenio Pogba. Pogba je zauzeo mjesto u veznom redu, dok je Payet otišao na lijevo krilo.

Coman je u prvoj minuti nastavka imao prvu priliku za domaćina, no njegov šut glavom odlazi pored gola.

U 52. minuti velika šansa za Albaniju, kada Memushaj nakon ubačaja sa desne strane pogađa stativu.

Dvije minute kasnije Payet odlično centrira na drugu stativu, no Pogba iz peterca u padu šutira preko gola.

U 67. minuti Coman centrira sa lijeve strane, Giroud šutira glavom, no lopta odlazi pored gola. Dvije minute kasnije preslikana akcija, samo je asistent bio Evra, a Giroud je ovaj put pogodio stativu.

Nakon kontranapada Francuza u 79. minuti Payet je centrirao sa lijeve strane, Albanci su izbacili loptu na vrh kaznenog prostora, a Sagna je iz voleja pokušao, no lopta je završila preko gola.

Francuzi su do kraja meča pokušali stići do pogotka, a u tome su uspjeli u 90. minuti, kada je Griezmann pogodio nakon asistencije Ramija.

U sudijskom vremenu, tačnije šestoj minuti nadoknade, konačnih 2:0 postavio je Payet nakon odlično izvedenog kontranapada.

Francuska: Hugo Lloris, Bacary Sagna, Adil Rami, Laurent Koscielny, Patrice Evra, N'Golo Kante, Blaise Matuidi, Kingsley Coman (Antoine Griezmann 68'), Dimitri Payet, Anthony Martial (Paul Pogba 46'), Olivier Giroud (Andre-Pierre Gignac 77').

Albanija: Etrit Berisha, Elseid Hysaj, Arlind Ajeti (Frederic Veseli 85'), Mergim Mavraj, Ansi Agolli, Burim Kukeli (Taulant Xhaka 74'), Andi Lila (Odise Roshi 71'), Amir Abrashi, Ledian Memushaj, Ermir Lenjani, Armando Sadiku.

Tagovi:EP 2016