Barcelona nakon produžetaka savladala Sevillu u finalu Kupa kralja

Barcelona je osvojila španski Kup kralja pobjedom na "Vicente Calderonu" nad Sevillom sa 2:0 nakon produžetaka.

U veoma zanimljivom susretu igralo se veoma tvrdo i grubo, bez mnogo velikih prilika za obje ekipe.

Početak susreta je bio veoma loš za Barcelonu. Javier Mascherano je u 36. minuti kao posljednji igrač odbrane srušio Kevina Gameira, a sudija Del Cerro je isključio argentinskog reprezentativca.

To je najbrže isključenje u historiji finala Kupa kralja.

U 51. minuti susreta Ever Banega je pokušao dovesti Sevillu u vodstvo, no lopta je završila na stativi. Banega je isključen u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Prvi gol na meču postigao je Jordi Alba na prelijepu Messijevu asistenciju u 97. minuti susreta.

Konačnih 2:0 je postavio Neymar u 22. minuti, a Messi je upisao svoju drugu asistenciju na meču. Prethodno je minutu ranije zbog drugog žutog kartona isključen Carrico.