Teletović ubacio 14 poena u tijesnom porazu Sunsa od Grizzliesa

Phoenix Sunsi su kao gosti poraženi u neizvjesnom meču od Memphis Grizzliesa 95:93. Pobjednik je odlučen u posljednjim stotinkama utakmice, a junak domaćih bio je Jeff Green koji je postigao pobjednički koš. Naš reprezentativac Mirza Teletović postigao je 14 poena za ekipu Sunsa.

U poprilično neizvjesnom meču, gdje su se obje ekipe smjenjivale u vodstvu, uspješniji je bio Memphis. Iako su Grizzliesi minut i po do kraja meča imali prednost od šest poena i napad, sa nekoliko uzastopnih grešaka doveli su u pitanje pobjedu.

Sunsi su na manje od sekunde uspjeli izjednačiti, ali su više koncentracije u finišu imali igrači Memphisa. Odlučujući koš za pobjedu postigao je Jeff Green.

Domaćina je do pobjede predvodio Marc Gasol sa 22 poena, 18 je dodao Lee, a Conley 12 poena.

U ekipi Sunsa najefikasniji je bio Eric Bledsoe sa 23 poena, 17 je ubacio Brandon Knight, a Mirza Teletović je bio treći strijelac ekipe sa 14 postignutih poena. Kapiten naše reprezentacije na terenu je proveo nešto više od 24 minute, iz osam pokušaja pogodio je tri trojke i imao šest skokova.