Golden State bez Curryja savladao Portland u prvoj polufinalnoj utakmici Zapada

Aktuelni prvaci NBA lige Golden State Warriorsi su kao domaćini bez problema savladali Portaln Trail Blazerse rezultatom 118:106 u prvoj polufinalnoj utakmici Zapadne konferencije.

Iako nije igrao najbolji igrač i strijelac u regularnom dijelu sezone Stephan Curry, Warriorsi su upisali pobjedu. Prvu četvrtinu su odigrali odlično i dobili je sa 20 poena razlike, bilo je 37:17. U drugoj su nešto bolji bili Trail Blazersi, koji su postigli 34 poena, šest više od Warriorsa. Ipak, to nije bilo dovoljno, pa je Golden State nakon prvog poluvremena vodio 65:51.

Treća četvrtina je pripala Golden Stateu, čiji su košarkaši ubacili 28 poena, dok je ekipa Portlanda stala na 22 poena. U posljednjoj dionici su Trail Blazersi samo ublažili poraz postigavši 33 poena, osam više od Warriorsa, koji su na kraju slavili rezultatom 118:106.

Golden State je do pobjede predvodio Klay Thompson sa 37 poena, dok je najbolji u ekipi Portlanda bio Damian Lillard sa 33 poena.

U polufinalu Istoka igrat će Cleveland i Atlanta te Miami i Toronto.