Charlotte nanio težak poraz Phoenixu, Teletović ubacio 17 poena

Phoenix Sunsi su sinoć doživjeli novi težak poraz, a ovog puta su od njih bolji bili Charlotte Hornetsi. Bh. košarkaš Mirza Teletović postigao je 17 poena za poraženu ekipu.

Već u prvoj četvrtini se dalo naslutiti da Sunse čeka još jedna loša noć. Hornetsi su nakon prvog perioda igre vodili 35:18. U drugoj četvrtini su ubacili 33 poena, dok su Sunsi postigli 24. Rezultat je na poluvremenu glasio 68:42 za Charlotte.

Treća četvrtina je također pripala Hornetsima koji su postigli 30 poena, dok su Sunsi stali na 19. Phoenix je dobio posljednji period igre ubacivši 31 poen, tri više od Charlottea, ali težak poraz nije mogao izbjeći. Hornetsi su pobijedili rezultatom 126:92.

Bh. košarkaš u redovima Sunsa, Mirza Teletović, na parketu je proveo nešto više od 20 minuta, postigao je 17 poena te upisao jedan defanzivni skok, jednu asistenciju i jednu blokadu.

Hornetse je do pobjede predvodio sjajni Kemba Walker, koji je postigao 26 poena, dok je kod Sunsa najbolji bio Alex Len sa 18 poena.